Koho je to problém?
Příklad ze života

Situace: Manžel(ka) Vás podvedl(a) a vy jste na to přišli.

Komu to vadí? Vám? --> Čí je to tedy problém? --> Přece Váš.

Ať je na to společensky pohlíženo jakoliv, tak to vadí (většinou) jenom či více tomu podvedenému. Ten kdo podvádí bývá (většinou) dost v pohodě. Někdy i hodně v pohodě.

Je jasné, že v této situaci je tedy na natom, komu něco vadí, aby si to vyřešil. Nemyslím tím rozchod, ten nic (častokrát) nevyřeší.

Proč hledání viníka
nikam nevede

Pokud si myslíte, že problém má, resp., že je na straně toho kdo podvedl, tak pak pouze hledáte viníka jinde než ve skutečnosti je.

Na nevěře není nic hodné oslavování. Přesto (hleděno na věc Vašima očima) viníkem není ten, kdo podvedl. Ale Vy sám/sama. Ptáte se proč Vy? Proč ne ten, kdo podvedl?

Protože na počátku všeho je vždy myšlenka. A vadí to přece Vám, že? Tak pak je to Vaše myšlenka co to způsobila či k tomu zásadně přispěla. Nemusíte tomu věřit, ale je to tak.

Proč se mě to
děje (stalo)

Život každému z nás pouze vytváří vhodné situace, ve kterých se mohou námi dříve emočně označené myšlenky se nám opět plně projevit. Prostě takové připomenutí k uvědomění.

Nedělá to však takto proto, abychom na svět nadávali a utvrzovali se tom, že ten manžel / ta manželka je např. čuník.

Dělá to tak především proto, abychom si každý z nás mohl znovu plně uvědomit existenci nepříjemných pocitů uvnitř nás a rozhodnout se si je jednou pro vždy vyřešit.

Proč za to můžu já
a ne on / ona

Stalo se to mě? ANO! Vadí to mě (jakýmkoliv způsobem, z jakéhokoliv důvodu)?. ANO! Je to můj život, ve kterém se to děje / stalo? ANO!

Tak pak je zcela nepodstatné, zda to vadí či nevadí ještě někomu dalšímu / jinému. Je totiž jasné, že MNĚ to způsobili MOJE myšlenky.

A co způsobily cizí myšlenky někomu jinému je jeho věc. To ať si vyřeší on / ona.

Jediné možné efektivní řešení trvalého charakteru

Jediným opravdu efektivním způsobem, tedy úspěšným a trvalým vyřešením svých problémů (= toho co mi vadí), je skutečně se uvnitř rozhodnout, že si své problémy vyřeším a začít na tom pracovat, např. s pomocí Metody RUŠ.

Nelze utíkat za někým, kdo to ze mě sejme. Kdo mě toho zbaví. To nefunguje trvale, to nám pouze pomůže si na chvilku vybrat oddechový čas. Ufouknout trohu z papiňáku. To není vyřešení.

Každý to má pouze a jen ve svých rukách. Každý také podle svého rozhodnutí a činů bude mít následně i výsledky.

Může vás též zajímat

Jak probíhá terapie s pomocí metody RUŠ
průběh terapie / sezení

Cena a délka terapie
cena a obvyklá délka terapie